Kaip Atnaujinti Medines Duris?

Medinių durų atnaujinimas – tai puikus būdas ne tik grąžinti namo išvaizdai prarastą žavesį, bet ir pratęsti durų tarnavimo laiką. Straipsnyje, kurio įvadą skaitote, išsamiai aprašysime, kaip savarankiškai atrestauruoti medines duris, kaip tinkamai paruošti paviršių, pašalinti senas dažų ar lakų dengsles ir taikyti naujas apsaugines medžiagas. Procesas reikalauja kantrybės, rūpestingumo ir tam tikrų žinių, kuriomis dalinsimės šiame straipsnyje.

Žingsnis po žingsnio įgyvendinant mūsų pateiktą metodiką, galėsite atnaujinti duris taip, kad jos atrodytų kaip naujos, o namams suteiktų daugiau šilumos ir estetinės vertės. Be to, aptarsime preliminarius įrankių ir medžiagų kaštus, kurie būtini atliekant tokius darbus. Galite tikėtis, kad medžiagų kainos svyruos maždaug nuo 20 iki 100 eurų, atsižvelgiant į durų dydį ir pasirinktas atnaujinimo priemones, o tikslesnės kainos priklausys nuo gamintojų bei parduotuvių, kuriose įsigysite reikiamas prekes. Tačiau ne mažiau svarbu yra tai, kad taupysite ne vien pinigus, bet ir laiką, nes detaliai aprašytas procesas suteiks aiškumą ir padės išvengti papildomų klaidų.

Straipsnyje pamatysite, jog durų atnaujinimas – tai ne tik funkcionalus sprendimas, bet ir puiki galimybė pritaikyti individualius dizaino sprendimus, pabrėžiant namų charakterį. Todėl kviečiame dėmesingai sekti straipsnio dalis ir pasiruošti atlikti kokybiškus atnaujinimo darbus, kurie pradžiugins kasdien ir leis mėgautis kiekvieno namų kambario detalėmis iš naujo.

Durų atnaujinimo vadovas: ko jums reikės

Sėkmingas durų atnaujinimo projektas prasideda nuo tinkamo pasirengimo ir būtinų medžiagų bei įrankių parinkimo. Tai ne tik palengvins darbo eigą, bet ir padės pasiekti geriausių rezultatų. Toliau pateikiame, ką jums reikės ruošiantis atnaujinti duris.

Būtinų medžiagų ir įrankių sąrašas

 • Šlifavimo popierius ar šlifavimo mašinėlė – pašalinimui senų dažų sluoksnių ir paviršiaus lyginimui.
 • Gruntas – padeda dažams geriau sukibti su durų paviršiumi ir užtikrina ilgesnį dažų išlikimą.
 • Lakas arba dažai – pasirinkimas priklauso nuo norimo rezultato. Dažai suteikia spalvą, o lakas – natūralią medienos grožį.
 • Teptukai – kokybiški teptukai yra būtini tolygioms dažų ar lako sluoksniams užtepti.
 • Klijai – jei durų konstrukcijoje yra nedidelių defektų ar plyšių, kuriuos reikia sutaisyti.
 • Asmeninės apsaugos priemonės – akiniai, kaukės ir pirštinės yra būtinos norint apsisaugoti nuo smulkių dulkių ir cheminių medžiagų.

Svarbu paminėti, kad kainos gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo parduotuvės, regiono ar prekių ženklų. Svarbu įsigyti kokybiškas medžiagas ir įrankius, nes tai tiesiogiai įtakos darbo kokybę ir galutinį rezultatą. Kainų tendencijos labai įvairios, todėl pirkėjams rekomenduojame palyginti keletą pardavėjų pasiūlymus ir atkreipti dėmesį į produktų savybes bei atsiliepimus.

Atminkite, kad tinkamo pasirengimo ir darbo kokybė yra lygiai taip pat svarbūs, kaip ir naudojamos medžiagos. Neskubėkite ir atlikite visus darbo etapus atidžiai, kad galutinis rezultatas džiugintų ilgą laiką. Darbo saugumas niekada neturėtų būti pamirštamas, todėl būtinai pasirūpinkite asmeninės apsaugos priemonėmis.

Durų vertinimas ir pažeidimų nustatymas

Kiekviena namų dalis reikalauja priežiūros ir atnaujinimo, kurie svarbūs užtikrinti patalpų saugumą ir estetinį vaizdą. Durys – tai ne išimtis. Tinkamas durų būklės įvertinimas gali padėti išvengti nereikalingų išlaidų ir užtikrinti, kad bus atlikti tik būtini pakeitimai. Straipsnyje apsvarstysime, kaip įvertinti durų būklę ir nustatyti, kokios intervencijos yra reikalingos.

Kaip išnagrinėti durų būklę

Atlikdami durų būklės įvertinimą, yra keli aspektai, kuriems turėtų būti skiriama dėmesys:

 • Ar durys turi įlenkimų ar įbrėžimų, kuriuos galima vizualiai pastebėti?
 • Ar pastebimi durų skilimai ar išplyšimai, galintys sukelti oro pralaidumą ar mažinti saugumą?
 • Ar durų užraktas ir vyriai veikia sklandžiai be papildomų pastangų?
 • Ar durys dar gerai sandarina patalpas ir neleidžia prasiskverbti šaltam orui ar drėgmei?

Šie punktai padės nustatyti, ar durys reikalauja kosmetinio atnaujinimo, ar joms reikalingas rimtesnis remontas. Pvz., neliūdnų įlenkimų gali pakakti pataisyti be didesnės intervencijos, o iškreiptos durys, kurios nebesandarina patalpos, gali reikėti keitimo ar rimtesnio remonto.

Švelni durų atnaujinimo procedūra

Jei durys turi paviršutiniškų pažeidimų, pavyzdžiui, nedidelius įlenkimus ar įbrėžimus, juos dažnai galima pašalinti lengva restauracija. Tai gali apimti:

 • Pažeistos vietos šlifavimą ir dažymą;
 • Nežymaus įlenkimo lyginimą;
 • Saugos detalės, pvz., rankenos ar spynos, tvirtinimo ar tepimo darbus.

Šie darbai dažniausiai nėra sudėtingi ir nekelia didelių išlaidų. Tačiau, jei nesate tikri, kaip juos atlikti, visada galite kreiptis į profesionalus.

Rimtesnių durų pažeidimų tvarkymas

Kai durys turi rimtesnių pažeidimų, tokie kaip dideli įlenkimai, skilimai, ar sugedusi spyna, reikia imtis kruopščiau apgalvotų veiksmų. Daug atveju gali prireikti profesionalo pagalbos. Rimto durų remonto veiksmų planas gali apimti:

 • Durų ar jų dalies keitimą;
 • Užrakto mechanizmo remontą ar keitimą;
 • Durų rėmo remontą jei jis kreivas ar sugedęs.

Kainos šiems darbams gali svyruoti priklausomai nuo darbų sudėtingumo ir pasirinktų medžiagų kokybės. Bendrai, remonto kainos svyruoja nuo nedidelių iki didesnių sumų, todėl vertėtų iš anksto pasidomėti pasirinktų paslaugų įkainiais ir galimais alternatyviais sprendimais.

Atlikus išsamų durų būklės įvertinimą ir nustačius būtinus atnaujinimo ar remonto darbus, namų savininkai gali būti tikri, kad jų patalpos bus saugios ir tvarkingos. Verta prisiminti, kad laiku pastebėtos ir ištaisytos durų problemos gali padėti sutaupyti laiko ir išvengti didesnių išlaidų ateityje.

Senų dangų (dažų, lakų) nuėmimas

Prieš atliekant bet kokius atnaujinimo darbus, svarbu tinkamai paruošti paviršių. Medinių durų atnaujinimas prasideda nuo senų dažų ar lakų šalinimo. Procesas reikalauja kantrybės ir atsargumo, kad nepažeistumėte medžio paviršiaus. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip efektyviai ir saugiai nuimti seną dangą ir paruošti medines duris tolesniam atnaujinimui.

Kodėl būtina pašalinti seną dangą?

Nepašalinus senosios dangos, nauji dažai ar lakas gali nesukibti su paviršiumi, o tai ateityje gali lemti nelygų ir netvarkingą išvaizdą. Todėl tinkamas senos dangos nuėmimas yra gyvybiškai svarbus remonto proceso etapas, užtikrinantis medinių durų ilgaamžiškumą ir estetiką.

Kaip nuimti seną dangą?

 • Cheminiai šalinimo priemonės: Dažų valikliai yra efektyvūs produktai senų dažų ir lakų šalinimui. Užtepus valiklį ant paviršiaus, palaukiama nurodyto laiko, kol dažai suminkštėja, ir tada juos galima nulupti naudojant mentele.
 • Karšto oro pistoletas: Karštas oras gali būti naudojamas minkštinti ir nuimti senus dažus. Tačiau būtina būti itin atsargiems, kad neperkaisti ir nepakenkti medienai.
 • Mechaninis šveitimas: Smėliavimas yra efektyvus būdas pašalinti dažus. Naudoti tinkamo grūdėtumo švitrinį popierių ir švelniai šveisti paviršių, kol seni dažai bus pašalinti.

Tinkamumo ir saugos patarimai

 • Visada naudokite asmeninės apsaugos priemones, pvz., respiratorius, pirštines ir apsauginius akiniai.
 • Dirbdami su cheminiais valikliais, pasirūpinkite geru vėdinimu arba dirbkite lauke, kad išvengtumėte fumų įkvėpimo.
 • Svarbu sekti gamintojo nurodymus ir saugos reikalavimus naudojant bet kokias dažų šalinimo priemones.

Rinkoje yra daug įvairių dažų šalinimo būdų ir priemonių, tad prieš pradėdami darbus, atlikite išsamią tad produktų ir jų prieinamumo rinkoje paiešką. Skirtingų priemonių kainos gali svyruoti, tačiau konkrečių kainų nurodymas nebūtų tikslingas, nes jos gali keistis priklausomai nuo gamintojo, pardavėjo, ir regiono. Vis dėlto, svarbu įvertinti savo biudžetą ir rinktis ekonomiškai efektyviausias, bet tuo pačiu ir saugiausias priemones.

Atlikus dažų šalinimo darbus, medinės durys bus pasiruošusios tolesniam atnaujinimui, tokiu būdu prailgindami jų tarnavimo terminą ir pagerindami išorinę išvaizdą.

Durų paruošimas dažymui ar lakavimui

Medinių durų atnaujinimas yra puikus būdas suteikti namams naujo grožio ir šviežumo. Vienas pagrindinių darbo etapų, kuris lemia galutinio rezultato kokybę, yra paruošimas. Taisyklingas durų paruošimas dažymui ar lakavimui apima kelis esminius žingsnius: durų valymą, jų šlifavimą ir gruntavimą. Atlikus šiuos veiksmus atsakingai ir kruopščiai, dažai ar lakas geriau sukimba su medienos paviršiumi, o patyrimas tampa ilgaamžiškas ir estetiškas.

Valymas

Prieš pradedant bet kokį šlifavimo ar dažymo procesą, būtina medines duris kruopščiai išvalyti. Tai padeda pašalinti senus dažus, laką, dulkes ir kitus užteršimus. Pradėkite nuo grubesnių nešvarumų šalinimo su šveitimo spongiais arba švelnaus poveikio valikliais. Svarbu nepamiršti, kad visi valymo produktai ir įrankiai turėtų būti palankūs medienai ir neturėtų jos pažeisti.

Šlifavimas

Kitas žingsnis – šlifavimas. Jis reikalingas norint pašalinti smulkius įbrėžimus, lyginti paviršių bei užtikrinti tvirtą dažų ar lako sukibimą su medienos paviršiumi. Šlifavimui rekomenduojama naudoti įvairaus grūdėtumo šlifavimo popierių. Pradėti reikėtų nuo stambesnio, o baigiant smulkesniu, kad paviršius taptų kuo lygesnis. Būtina atlikti šlifavimo darbą atsargiai, stengiantis nepažeisti medienos struktūros.

Gruntavimas

Paskutinis etapas prieš patį dažymą ar lakavimą – gruntavimas. Gruntas ne tik gerina dažų ar lako sukibimą, bet ir padeda apsaugoti medieną nuo drėgmės bei kitokių aplinkos poveikių. Grunto pasirinkimas priklauso nuo medienos tipo ir norimo galutinio efekto. Prieš gruntą užtepus, gerai patikrinkite ar visos durų vietos yra lygios ir išvalytos nuo šlifavimo dulkių. Papildomai galite naudoti mikropluošto šluostes dulkių sugėrimui.

Kokybiškai atliktas durų paruošimas garantuoja, kad atnaujintos durys atrodys estetiškai ir tarnaus ilgai. Nors kainos už dažymą ar lakavimą gali svyruoti priklausomai nuo paslaugų teikėjų ir naudojamų medžiagų, investicija į geras kokybes medžiagas ir atidų darbą apsimoka. Ilgainiui sutaupysite laiko ir pinigų, nes tinkamai paruoštos ir apdorotos durys reikalauja mažiau priežiūros ir retesnio atnaujinimo.

Dažymas ar lakavimas: kaip pasiekti geriausią rezultatą?

Dažymas ar lakavimas yra esminė durų atnaujinimo dalis, tiek patalpų viduje, tiek lauko sąlygomis. Norint pasiekti ilgalaikę ir estetiškai patrauklią išvaizdą, būtina laikytis tam tikrų žingsnių, kurie užtikrina gražų ir tolygų paviršių. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai pasiruošti dažymo ar lakavimo procesui ir kaip išsirinkti tinkamus medžiagus.

Pasiruošimas dažymui ar lakavimui

Prieš pradedant darbą, būtina paruošti durų paviršių. Tai reiškia, kad reikia nuvalyti nešvarumus, pašalinti senus dažus ar laką, ir tik tada galima pradėti gruntavimo procesą. Jei paviršius nėra tinkamai paruoštas, dažai ar lakas neprilips taip, kaip reikėtų, o tai gali lemti nelygius ar greitai nusidėvinčius paviršius. Todėl kruopštumas ir atidumas pasiruošimo etape – raktas į sėkmę.

Tinkamo dažų ar lakų pasirinkimas

Pasirinkti tinkamus dažus ar laką gali būti iššūkis, nes rinkoje yra įvairių tipų produktų, skirtų skirtingiems paviršiams ir naudojimo sąlygoms. Vidinių durų dažymui galima pasirinkti dažus, kurie yra atsparūs dėvėjimuisi, bet ne tiek stiprūs, kaip tie, kurie skirti lauko durims. Lauko durims reikia pasirinkti orams atsparius produktus, kurie apsaugotų medieną nuo drėgmės, pelėsio ir saulės UV spindulių poveikio.

Renkantis dažus, atidžiai skaitykite gamintojo nurodymus ir atkreipkite dėmesį į produkto sudėtines dalis. Kai kurie dažai tinka naudoti ant medienos, o kiti – ant metalo ar plastiko. Pasirinkimas taip pat priklauso nuo pageidaujamo efekto: matiniai, pusiau blizgūs ar blizgūs paviršiai reikalauja skirtingų produktų.

Dažymo ar lakavimo procesas

Dažymas ar lakavimas turėtų būti atliekamas taip, kad nebūtų likę jokių nedažytų zonų ar nevienodai padengtų vietų. Pradėkite nuo mažiau matomų dalių, ir palaipsniui pereikite prie durų centro. Naudokite tinkamą teptuką arba volą durų dydžiui ir tekstūrai, kad pasiektumėte tolygiausią įmanomą padengimą. Daugumoje atvejų rekomenduojama tepti bent du dažų sluoksnius, leidžiant kiekvienam iš jų gerai išdžiūti prieš kitą sluoksnio užteptą.

Kaina

Kainos už dažus ar lakus gali svyruoti priklausomai nuo gamintojo, produktų kokybės ir parduotuvės, kurioje juos perkate. Sunku pateikti tikslų kainų intervalą, tačiau bendra tendencija yra tokia, kad kokybiški orams atsparūs produktai lauko durims paprastai kainuoja brangiau nei tie, kurie skirti vidaus darbams. Rinkitės produktus, kurių kaina atitinka jūsų lūkesčius ir poreikius įvertinant ilgalaikį naudojimą ir durų eksploatavimo sąlygas.

Baigdami dažymo ar lakavimo darbus, svarbiausia yra ne skubėjimas, bet kruopštumas ir dėmesys detalėms. Tinkamas pasiruošimas ir produkto pasirinkimas leis pasiekti patrauklų ir ilgalaikį rezultatą, kuris džiugins akį ir atlaikys kasdienį naudojimą. Tinkamai padengtos durys tarnaus ilgai, neprarandant savo estetinių savybių ir apsauginių funkcijų.

Durų furnitūros tikrinimas ir atnaujinimas

Laikui bėgant, durų furnitūra gali nusidėvėti arba sugesti, todėl svarbu periodiškai tikrinti durų vyrius, rankenas ir spynas. Priežiūra ir laiku atliekamas remontas yra svarbūs norint užtikrinti sklandų durų veikimą ir užtikrinti saugumą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip patikrinti durų furnitūrą ir, jei reikia, atlikti jos keitimą arba atnaujinimą bei patarimus, kaip tinkamai prižiūrėti šiuos durų elementus ateityje.

Kaip tinkamai tikrinti durų furnitūrą?

Norint patikrinti durų furnitūros būklę, reikia atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių detalių:

 • Vyriai – turėtų judėti laisvai ir neturėti akivaizdžių pažeidimų. Jeigu pastebite, kad durys sunkiai atsidaro arba užsidaro, vyriai gali būti sugedę arba juos reikėtų patepti.
 • Rankenos – patikrinkite, ar rankenos yra tvirtai pritvirtintos ir ar nesilanksto ar netrukdo naudotis spyna. Rankenos, kurios juda arba yra laisvos, gali sukelti problemų atidariant ar uždariant duris.
 • Spynos – spynų mechanizmas turėtų veikti sklandžiai. Jei pastebite, kad spyna užstringa, gali prireikti jos priežiūros ar keitimo.

Atnaujinimo ir keitimo darbų atlikimas

Jeigu nustatote, kad furnitūros dalis (vyrius, rankeną ar spyną) reikia keisti ar remontuoti, svarbu tai padaryti atsakingai:

 • Vyrių keitimas – reikėtų pasirinkti tokius pačius arba panašius vyrius, kad tilptų į esamas angas, o keitimas būtų kuo paprastesnis.
 • Rankenų keitimas – renkantis naują rankeną, atsižvelkite į durų dizainą ir esamos spynos tipą, kad nauja rankena tinkamai veiktų su spyna.
 • Spynos keitimas – spynos keitimas gali būti šiek tiek sudėtingesnis, nes reikia pasirinkti tinkamą mechanizmo tipą ir įsitikinti, kad jis tiks jūsų durims.

Renkantis naujas furnitūros dalis svarbu žinoti, kad kainos gali labai skirtis priklausomai nuo gamintojo, medžiagų ir technologijų. Kainos gali kisti nuo ekonominės iki premium klasės, todėl svarbu išsiaiškinti, kokios charakteristikos yra reikalingos jūsų durų furnitūrai bei pagal tai pasirinkti tinkamą kainos ir kokybės santykį.

Furnitūros priežiūra

Reguliari durų furnitūros priežiūra pratęs jos tarnavimo laiką ir padės išvengti staigaus gedimo:

 • Tepti vyrius ir spynų mechanizmus naudojant specialias alyvas ar tepalus, kas padės išvengti jų ėsdinimo ir sustingimo.
 • Verta periodiškai patikrinti visus tvirtinimo elementus, ypač jeigu jaučiamas laisvumas ar kiti nesklandumai durų veikime.
 • Palaikyti švarą, valyti durų rankenas ir paneles nuo nešvarumų, kurie gali sukelti koroziją ar techninius nesklandumus.

Laiku atliekant furnitūros priežiūrą, galima išvengti brangesnių remonto darbų ateityje ir užtikrinti, kad durys visada veiktų sklandžiai ir būtų saugios naudoti.

Pabaigos darbai ir durų priežiūra

Po to, kai naujos ar atnaujintos durys įmontuojamos, svarbu teisingai įvertinti atliktą darbą ir sužinoti, kaip išlaikyti jų išvaizdą bei funkcionalumą ilgalaikėje perspektyvoje. Toliau pateiktos rekomendacijos padės užtikrinti, kad Jūsų durys tarnaus ne tik kaip patrauklus namų akcentas, bet ir kaip kokybiškas saugumo elementas.

Darbų įvertinimas

Pirmiausia reikėtų atidžiai apžiūrėti visą durų paviršių, atkreipiant dėmesį į dažymo kokybę, apkaustų bei sandariklių montavimą. Visi varžtai ir vėdinimo angos turi būti tvarkingai sumontuoti ir nesukelti trikdžių durų atidarymo ar uždarymo metu. Jei pastebite smulkių trūkumų, juos geriausia ištaisyti nedelsiant, kol darbai visiškai neužbaigti.

Smulkių trūkumų šalinimas

 • Subraižymai: Jeigu ant durų yra nedidelių braižų, juos galima paslėpti naudojant atitinkamos spalvos laką ar dažus.
 • Apkaustai: Jeigu apkaustai netvirtai laiko arba ne visiškai teisingai sumontuoti, juos reikėtų priveržti arba sureguliuoti.
 • Sandariklis: Jeigu sandariklis ne visur glaudžiai priglunda prie durų rėmo, jo vietą reikia pakoreguoti, kad durys užsidarytų sandariai.

Durų priežiūra

Naujai įrengtoms ar sutvarkytoms durims reikia tinkamos priežiūros. Tai apima reguliarius valymus, apsauginių preparatų naudojimą bei techninę priežiūrą, siekiant išvengti ankstyvo nusidėvėjimo.

Norėdami išvengti durų deformacijų ir nusidėvėjimo, rekomenduojama:

 • Valyti duris minkštu, drėgnu skudurėliu, vengti abrazyvinių valiklių, kurie galėtų pakenkti paviršiui.
 • Taikyti apsaugines priemones, pvz., antikorozinius dažus ar aliejus, kurie padės išsaugoti medienos ar metalo duris nuo aplinkos poveikio.
 • Reguliariai tikrinti ir prireikus sutepinėti durų apkaustų sąnarius, kad durys lengvai atsidarytų ir užsidarytų.
 • Stebėti sandariklių būklę ir, jei reikia, juos keisti, kad išlaikyti šilumos ir garso izoliaciją.

Kadangi kainų svyravimas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant rinkos pokyčius, medžiagų kokybę ir darbų sudėtingumą, nėra įmanoma pateikti tikslaus durų priežiūros ar taisymo kainodaros. Vis dėlto, bendra tendencija yra ta, kad reguliari priežiūra yra žymiai pigesnė nei dideli remonto darbai, atliekami tik tada, kai durys jau sugedusios ar netinkamos naudojimui.

Rūpinimasis durimis – tai ne tik estetikos, bet ir savo namų funkcionalumo bei saugumo klausimas. Tinkamai prižiūrimos durys ne tik atrodo gerai, bet ir tarnauja daug ilgiau, taip sutaupant laiką ir finansinius išteklius būsimiems remonto darbams.

Atnaujiname medines duris: kaip prailginti jų tarnavimo laiką?

Medinės durys yra ne tik svarbus namų saugumo elementas, bet ir estetinis akcentas, suteikiantis namams jaukumo ir šilumos. Laikui bėgant, net ir kokybiškiausios medinės durys gali prarasti savo pradinį išvaizdą ir funkcionalumą. Tinkama priežiūra padės išsaugoti jas ilgiau, todėl šiame straipsnyje mes pasidalinsime keletu patarimų, kaip tinkamai atnaujinti medines duris.

Kodėl svarbu prižiūrėti medines duris?

Medinės durys gali nukentėti tiek dėl aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, kritulių, saulės spindulių ar temperatūros svyravimų, tiek dėl kasdienio naudojimo. Be tinkamos priežiūros, mediena gali išsiplėsti, susitraukti, įgyti drėgmės ar net pradėti pūti. Tinkamai prižiūrimos ir laiku atnaujintos durys išliks gražios ir funkcionalios daugelį metų.

Medinių durų atnaujinimas: paruošimas

Atnaujinimo procesas turėtų prasidėti nuo senosios apdailos nuvalymo. Šiame etape svarbu kruopščiai pašalinti visas senas dažų sluoksnius, lakus ir nešvarumus. Tai galima padaryti naudojant šlifavimo popierių arba chemines medienos valymo priemones. Prieš pradedant bet kokį dažymą ar lakavimą, būtina medieną gerai nušveisti ir leisti jai išdžiūti.

Medžiagos ir priemonės atnaujinimui

Atnaujinant medines duris, reikės įvairių medžiagų ir įrankių. Tarp būtinų priemonių yra šlifavimo popierius su įvairaus rupumo grūdeliais, gruntas, alyva arba lakas, bei dažai, jei nuspręsite keisti durų spalvą. Rinkdamiesi apsaugos medžiagas, atkreipkite dėmesį į jų suderinamumą su mediena ir atsparumą aplinkos veiksniams. Kruopščiai skaitykite gamintojų nurodytus naudojimo būdus ir saugos instrukcijas.

Durų dažymas ir lakavimas

Dažant ar lakavimą medines duris, svarbiausia – lygus medžiagos paskirstymas ir kiekvieno sluoksnio džiūvimo laikymasis. Paprastai, rekomenduojama tepti bent du sluoksnius dažų ar lako, leidžiant kiekvienam sluoksniui tinkamai išdžiūti. Pasirinkus spalvą, galite eksperimentuoti ir suderinti ją su namo eksterjeru ar interjeru, suteikiant individualumo jūsų būstui.

Reguliari priežiūra

Reguliari medinių durų priežiūra yra svarbus žingsnis užtikrinant jų ilgaamžiškumą. Tai reiškia periodiškai patikrinti durų sandarumą, visus varžtus ir vyrius bei, jei reikia, juos sutepinėti. Taip pat būtina laiku pašalinti bet kokias nesklandumus, pavyzdžiui, įtrūkimus ar subraižymus, kuriuose gali kauptis drėgmė ar prasidėti medienos ardymas.

Kainos aspektas

Kainos už medinių durų atnaujinimą gali svyruoti, atsižvelgiant į tai, ar darbą atliekate patys, ar samdote profesionalus. Žinoma, savarankiškai atnaujinti duris galbūt pigiau, tačiau profesionalai užtikrins geriausios kokybės rezultatą. Priklausomai nuo durų dydžio, būklės ir naudojamų medžiagų, kaina gali svyruoti nuo šimto iki kelių šimtų eurų.

Medinės durys yra ilgalaikė investicija į jūsų namų saugumą ir grožį. Tinkama priežiūra ir atnaujinimas ne tik prailgins jų tarnavimo laiką, bet ir leis išlaikyti patrauklų išvaizdą. Svarbu neužmiršti, kad atnaujinimas yra puiki proga atgaivinti durų išvaizdą ir pritaikyti jas prie besikeičiančių namų dizaino tendencijų.