Kaip Matuojamos Durys?

Kai susimąstome apie naujų durų įsigijimą arba senų atnaujinimą, pirmasis ir labai svarbus žingsnis yra teisingas durų išmatavimas. Šis etapas yra lemiamas dėl keleto priežasčių: jis garantuoja, kad durys tiksliai tilps į jų skirtą angą, užtikrins gerą šilumos ir garso izoliaciją,bei suteiks patrauklią išvaizdą. Netinkamas durų matavimas gali sukelti rimtų problemų, tokių kaip nesandarumai, didesni šildymo mokesčiai ar net būtinybė pertvarkyti sienas.

Mūsų straipsnyje pateiksime naujausius ir tikslius duomenis apie tai, kaip tinkamai atlikti durų išmatavimus, kad būtų išvengta minėtų problemų. Kad informacija būtų aktuali, mes atlikome išsamų tyrimą internete. Aptarsime, kokie yra standartiniai durų matmenys, kaip jie kinta priklausomai nuo durų tipo (įprastos kambario durys, lauko durys, stumdomos durys ir pan.), ir kokia yra įprasta durų kainų gama. Pavyzdžiui, vidutinės klasės įprastų vidaus durų kaina gali svyruoti nuo 100 iki 300 eurų, o aukštos kokybės lauko durys gali kainuoti nuo 500 iki 3000 eurų ar daugiau, priklausomai nuo medžiagos, dizaino ir papildomų funkcijų.

Šiame įvade mes norime pabrėžti teisingų durų išmatavimo žingsnių svarbą, ir kaip tai padeda pasirinkti geriausias duris, užtikrina teisingą montavimą ir ilgalaikį jų naudojimą. Toliau sekantis straipsnio turinys detalizuotai aprėps visas šias sritis, teikdamas vertingos informacijos, kaip kokybiškai ir efektyviai atlikti šį svarbų darbą.

Kodėl svarbu tiksliai matuoti duris

Kadangi durys yra svarbi namų ar kitos paskirties pastatų dalis, tikslių durų matmenų nustatymas yra itin svarbus. Durų funkcionalumas ir išvaizda priklauso nuo to, kaip tiksliai jos pritaikytos prie durų angos. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kokios problemos gali kilti iš neteisingų durų matavimų ir kaip tiksli matavimo procedūra padeda išvengti papildomų išlaidų bei tuščio laiko švaistymo.

Problemos dėl neteisingų durų matavimų

Netinkamai išmatavus duris, galimi įvairūs sunkumai. Pirmiausia, jeigu durų išmatavimai yra per dideli, durys tiesiog negalės tilpti į numatytą erdvę, o tai reikštų, kad reikės arba perdirbti durų angą, arba keisti duris. Abu variantai yra susiję su papildomomis išlaidomis ir laiko gaišimu. Antra, per mažos durys sukels nesandarumus, o tai gali lemti energijos nuostolius šildymo ar vėsinimo metu, taip pat netinkamą garso ir šilumos izoliaciją. Taip pat netinkamas durų matavimas gali turėti įtakos estetinei aplinkos pusiai – durys įstatytos netvarkingai gali atrodyti neestetiškai, o tai mažina būsto ar patalpos vertę.

Tikslios durų matavimo procedūros nauda

Laikantis tikslios durų matavimo procedūros, sabotažuoti kokybišką montavimą yra mažiau šansų. Tikslus matavimas suteikia galimybę iš anksto paruošti durų angą taip, kad durys atitiktų reikiamus išmatavimus. Tai išvengiama papildomų darbų, pavyzdžiui, durų koregavimo ar angos perdarymo, kas, savo ruožtu, taupo tiek finansus, tiek laiką. Be to, tinkamai sumontuotos durys garantuoja tinkamą sandarumą, gerą šilumos ir garso izoliaciją, ilgaamžiškumą ir galiausiai teigiamai veikia būsto išvaizdą ir vertę.

 • Kodėl svarbu tiksliai matuoti duris: Antra šio skyriaus paaiškins, kodėl neteisingi matavimai gali sukelti problemų, pavyzdžiui, neįmanomą durų įstatymą į rėmą ar nesandarumus. Pabrėšime, kad tiksli durų matavimo procedūra padeda išvengti nereikalingų išlaidų ir laiko švaistymo.

Tvarkingai atlikus visus durų matavimo veiksmus, sutaupoma ne tik laiko ir pinigų, bet ir išvengiama galvos skausmo, kuris būtų patiriamas sprendžiant iškilusias problemas dėl netinkamo montavimo ar netikėtų statybos klaidų.

Darbo vietos paruošimas prieš matavimo darbus

Prieš pradedant bet kokius matavimo darbus, yra labai svarbu tinkamai paruošti darbo vietą. Siekiant, kad matavimai būtų tikslūs, būtina užtikrinti, kad matavimo zona būtų laisva nuo bet kokių kliūčių ar daiktų, kurie galėtų trukdyti ar iškraipyti rezultatus. Darbo vietos paruošimas yra svarbus žingsnis, kuris padeda išvengti galimų klaidų ir taupo laiką. Toliau pateiksime svarbiausius darbo vietos paruošimo aspektus.

Daiktų ir kliūčių pašalinimas

Prieš pradedant matavimus, būtina išvalyti matavimo zoną nuo visų daiktų, kurie nėra reikalingi. Tai apima visų tipų baldus, darbo įrankius, atliekas ir kitus objektus. Pašalinus nereikalingus objektus, galima padidinti prieinamumą prie matavimo vietos ir užtikrinti, kad matavimo prietaisai būtų įstatomi ar paimami be jokių trukdžių.

Laisvas prieinamumas

Geras prieinamumas prie matavimo zonos yra būtinas, kad matavimo metu galėtų būti lengvai judama ir manipuliuojama matavimo prietaisais. Tai reiškia, kad turi būti užtikrintas pakankamas laisvos erdvės kiekis aplinkui matuojamą vietą, šalinant visus trukdžius, kurie galėtų apsunkinti prieigą.

Tikslūs matavimai

Įsitikinti, kad darbo vieta paruošta tinkamai, yra labai svarbu norint atlikti tikslų matavimą. Net mažiausi objektai ar nešvarumai gali turėti įtakos matavimo prietaiso nustatymams ir, galiausiai, matavimo tikslumui. Todel prieš pradedant matavimus, rekomenduojama patikrinti, ar visi paviršiai, ant kurių bus atliekami matavimai, yra švarūs ir neturi jokių svetimkūnių.

Bet kokių matavimo darbų sėkmė priklauso ne tik nuo pačių matavimų, bet ir nuo išankstinės paruoštos darbo vietos. Atidus ir kruopštus darbo vietos paruošimas užtikrina, kad vėlesni darbai bus atlikti efektyviai ir kokybiškai.

Kaip teisingai išmatuoti duris: įrankiai ir metodai

Kiekvienam, kas nori pakeisti senas duris arba įsirengti naujas, pirmas žingsnis yra teisingai atlikti durų matavimus. Tai padaryti nesunku, tačiau svarbu žinoti, kokie įrankiai bus reikalingi ir kaip juos tinkamai panaudoti. Šiame straipsnyje pateikiame išsamų vadovą, kaip atlikti durų matavimus.

Reikalingi įrankiai ir priemonės

Norint sėkmingai išmatuoti durų angą, reikės šių įrankių:

 • Matavimo juosta – būtina tiksliai išmatuoti durų plačius ir aukštį.
 • Rašiklis – užsirašyti išmatuotus išmatavimus.
 • Popierius – užsirašymui ir piešiniams eskizuoti.
 • Kampainis – jei durys ar durų anga yra ne standartinės formos arba norima patikrinti kampų taisyklingumą.

Tinkamai paruošęs visus reikalingus prietaisus galėsi tiksliai nustatyti savo durų dydį. Dabar pereikime prie matavimo proceso.

Matavimo proceso žingsniai

Matuojant duris, labai svarbu atsižvelgti į keletą paprastų taisyklių:

 1. Matuokite durų angą tris kartus: viršuje, apačioje ir per vidurį. Tai leis užtikrinti, kad durys tikrai tiks į angą, nes angos dažnai būna netolygios.
 2. Fiksuokite plačiausią išmatavimą. Durų gamybai ar pasirinkimui reikia žinoti maksimalų plotį.
 3. Atliekant aukščio matavimus, taip pat išmatuokite atstumą tiek kairėje, tiek dešinėje angos pusėse, bei centre.
 4. Kampainio pagalba patikrinkite kampus – jie turėtų būti 90 laipsnių kampu. Jei kampai nėra taisyklingi, gali prireikti papildomo koregavimo montuojant duris.
 5. Neužmirškite palikti nedidelio tarpelio (apie 2-5 mm) aplink duris, kad būtų galima jas lengvai atidaryti ir uždaryti. Tarpelis taip pat reikalingas, kad durys netrukdytų dėl temperatūros pokyčių kintant jų išmatavimams.

Šie matavimai svarbūs ne tik durų pirkimo, bet ir įrengimo procese. Jeigu durų anga yra standartinė, labiausiai tikėtina, jog ir durys bus standartinio dydžio. Tačiau jeigu pastebėjote, kad matmenys neatitinka standartų, galimai reikės užsisakyti pasirinktą durų modelį pagaminti individualiai.

Apie durų kainas

Aprašant durų kainas susiduria su įvairiais kintamaisiais: nuo medžiagos iš kurių jos yra pagamintos, iki gamintojo ir papildomų funkcijų. Tinksliausios kainos informacijos išsiaiškinti galima tik tiesiogiai susisiekiant su pardavėjais ar gamintojais. Bendra tendencija yra ta, kad standartinės dydžio medinės vidaus durys gali kainuoti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų, o nestandartiniai ar aukštos kokybės durų modeliai gali kainuoti ženkliai brangiau. Atkreipkite dėmesį, kad individulūs gamybos užsakymai paprastai kainuoja daugiau dėl didesnių gamybos išlaidų.

Atidus ir tikslių matavimų atlikimas leis taupyti laiką bei išvengti galimų klaidų renkantis ar įrengiant naujas duris. Tinkamai pasiruošę ir pasinaudoję šiame vadove pateikta informacija, galėsite sėkmingai įsirengti duris savo namuose ar biure.

Durų Matavimo Instrukcija

Durų įrengimas ar keitimas gali atrodyti sudėtingas procesas, tačiau viskas prasideda nuo vieno svarbaus žingsnio – tikslių matavimų. Tinkamas durų matavimas užtikrina, kad naujas durų rėmas ar durys bus tinkamo dydžio ir atitiks jūsų poreikius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip žingsnis po žingsnio matuoti duris, nepriklausomai nuo to, ar ketinate įrengti naujas, ar pakeisti esamas duris.

Naujo durų rėmo matavimas

Prieš pradėdami bet kokią naujų durų įrengimo procedūrą būtina išmatuoti durų angą:

 • Matuokite durų angos plotį viršutinėje, vidurinėje ir apatinėje dalyse. Užrašykite mažiausią išmatuotą matmenį, nes jis yra lemiamas.
 • Tada išmatuokite angos aukštį abiejuose šonuose ir taip pat užrašykite mažiausią išmatuotą reikšmę.
 • Patikrinkite angos gylį ir, jei būtina, atsižvelkite į bet kokius nevienodumus ar išsikišimus sienoje, kad durų rėmas tilptų tinkamai.
 • Nepamirškite palikti šiek tiek papildomo vietos – maždaug 5–10 mm – rėmo montavimui, tai vadinama montavimo tarpeliu.

Esamų durų matavimas

Jeigu turite pakeisti esamas duris ir reikia išmatuoti jų dydį, atlikite šiuos veiksmus:

 • Pirmiausia išmatuokite esamų durų plotį ir aukštį nuo krašto iki krašto.
 • Tada išmatuokite storį, tai yra, durų briaunos plotį.
 • Ypač svarbu išmatuoti ir atrakinimo mechanizmų, vyrių bei spynų vietą ir atstumą nuo durų kraštų, jeigu ketinate persodinti šias detales iš senųjų durų į naujas.

Kainų nustatymas

Tiksli durų kaina priklauso nuo daugelio veiksnių: medžiagos, dizaino, gamintojo ir papildomų funkcijų. Norint nustatyti kainas tikslios sumos įvardinti nepavyks, tad rekomenduotina kreiptis tiesiai į gamintojus ar pardavėjus, taip pat galima orientuotis į rinkoje siūlomas kainas, kurios svyruoja nuo paprastų vidaus durų iki prabangių išorės durų su pažangiomis saugumo technologijomis.

Įsigyjant duris ar durų rėmus, atkreipkite dėmesį į garantiją, atsparumą orų sąlygoms, ypač jei ieškote lauko durų, bei saugumo sertifikatus, kuriuos turi būti privalo turėti aukštos kokybės durys.

Sėkmingas durų įrengimas prasideda nuo atidžių ir tikslių matavimų. Laikydamiesi šios instrukcijos, jūs užtikrinsite, kad durų įrengimas ar keitimas bus sklandus ir efektyvus. Atminkite, kad raktas į gerą rezultatą – tai teisingi pradiniai matavimai, net jei tai reiškia, kad reikės matuoti keletą kartų.

Durų angos matavimas: kaip tai atlikti teisingai?

Prieš įsigyjant naujas duris ar renovuojant senas, labai svarbu tinkamai išmatuoti durų angą, kad naujos durys puikiai tiktų. Tinkami matavimai užtikrins, jog durų montavimas vyks sklandžiai, o vėliau nereikės jokio papildomo darbo. Šiame straipsnyje pateikiame žingsnis po žingsnio vadovą, kaip teisingai išmatuoti durų angą.

Kokius matavimus atlikti?

 • Pirmiausia matuojame durų angos aukštį. Tai daroma nuo grindų iki viršutinės angos dalies. Rekomenduojama matuoti abiejose angos pusėse, kad nustatytume, ar aukštis visur vienodas.
 • Toliau – durų angos plotis. Matuojame angos plotį apačioje, viduryje ir viršuje. Įprasta, kad senesniuose pastatuose durų angų išmatavimai nebūna idealiai vienodi, todėl svarbu išmatuoti visose trijose vietose.
 • Angos gylis yra trečias matuojamas išmatavimas. Jis nurodo, kokia yra sienos storis, kurioje įmontuotos durys. Šis matavimas atliekamas iš abiejų angos pusių, jeigu yra įmanoma.
 • Visų pirma, reikia patikrinti, ar durų anga yra lygi. Tai galima padaryti naudojant lygiuotę arba lazerinį lygį. Lygumas yra svarbus, nes netolygios durų angos gali sukelti problemų įrengiant duris, pavyzdžiui, jos gali nekokybiškai užsidaryti ar praleisti šaltį.

Ar reikia atsižvelgti į senas duris?

Jei keičiate senas duris į naujas, labai svarbu atsiminti, kad jūsų esamos durys ir jos rėmas gali būti kitokio dydžio nei standartinės durys dabartinėje rinkoje. Tuo atveju, matavimus reiktų atlikti labai tiksliai, įskaitant senų durų ir rėmo matmenis. Tai padės, kad naujos durys būtų tinkamo dydžio ir jas bus lengviau sumontuoti.

Kainų klausimas visuomet aktualus, tačiau šiuo atveju pateikti konkrečius kainų nurodymus be konkretaus projekto yra sudėtinga. Durų kainos priklauso nuo daugelio veiksnių: medžiagos, dizaino, gamintojo ir papildomų funkcijų. Rekomenduojama kreiptis į kelis gamintojus ar pardavėjus, kad gautumėte konkrečias kainas, atrinktumėte geriausią pasiūlymą ir išvengtumėte nenumatytų išlaidų.

Planuojant durų įsigijimą ir montavimą, svarbu pasiruošti ir iš anksto susiplanuoti visus žingsnius. Tinkami durų angos matavimai padės įgyvendinti projektą sklandžiai ir išvengti nereikalingų rūpesčių.

Esamų durų matavimas

Svarbu žinoti, kaip teisingai išmatuoti duris, ypač jei planuojate jas keisti. Tinkamų išmatavimų žinojimas padės išvengti papildomų rūpesčių ir išlaidų, susijusių su netinkamo dydžio durų pirkimu ar jų įrengimu. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai išmatuoti duris, akcentuojant plotį, aukštį ir storį.

Durų plotis

Matuoti durų plotį reikėtų pradėti nuo vidinės durų pusės. Tai yra atstumas tarp durų rėmo kraštų išilgai durų apačios, viršaus ir vidurio. Reikėtų matuoti visus šiuos taškus, nes kartais dėl sienų kreivumo ar senų namų ypatumų matavimai gali skirtis. Paimkite didžiausią išmatuotą plotį, kad užtikrintumėte, jog naujos durys tikrai tiks į angą.

Durų aukštis

Durų aukščio matavimas turėtų būti atliekamas nuo grindų iki durų rėmo viršaus. Panašiai kaip ir matuojant plotį, aukštį reikėtų matuoti keliose vietose: kairėje, dešinėje ir centre. Aukštį visada matuokite vertikaliai. Jeigu pastebėsite skirtumų, naudokite didžiausią išmatuotą aukštį.

Durų storis

Nustatyti durų storį galima išmatavus durų kraštą. Tai leis žinoti, kokio storio duris reikės ieškoti. Matuokite storį durų apačioje, centre ir viršuje, kad gautumėte tikslius matmenis.

Atliekant matavimus, naudokite tikslų ir patogų matavimo prietaisą, pvz., metalinę juostą arba lazerinį matuoklį. Užfiksavę išmatavimus, patikrinkite juos dar kartą, kad būtų išvengta klaidų. Geriausia yra matuoti keletą kartų, kad būtų visiškai tikri dėl gautų rezultatų.

Durų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo medžiagos, dizaino, gamintojo ir pardavėjo, todėl sunku nurodyti tikslius skaičius. Tačiau galima sakyti, kad įprastų vidaus durų kainos svyruoja nuo ekonomiškų variantų (pvz., vienodas laminuotas MDF) iki brangesnių (pvz., natūralaus medžio durys su stiklo elementais). Renkantis duris, reikėtų atsižvelgti ne tik į jų kainą, bet ir į kokybę, atsparumą aplinkos veiksniams bei dizainą, kuris turėtų derėti prie bendro namų interjero.

Tikimės, kad ši informacija padės jums teisingai išmatuoti duris ir palengvins naujų durų pasirinkimą ir įsigijimą.

Klaidų prevencija matavimuose: kaip užtikrinti tikslumą

Kasmet atliekant įvairius matavimus, nuo statybų iki mokslo eksperimentų, susiduriama su klaidų rizika. Klaidos gali būti susijusios su įrangos netikslumais, žmogiškąja klaida ar netinkama matavimo procedūra. Tačiau yra būdų, kaip šias klaidas minimizuoti ir užtikrinti matavimų tikslumą.

Kaip išvengti dažniausių matavimo klaidų

Matavimo klaidų prevencija prasideda nuo tinkamo pasiruošimo ir supratimo apie matavimo procesą. Štai keletas patarimų, kaip sumažinti klaidų tikimybę:

 • Prieš pradedant matuoti, įsitikinkite, kad naudojama įranga yra kalibruota ir tinkamai veikianti.
 • Supraskite ir laikykitės matavimo proceso instrukcijų, užtikrinkite, kad visi matavimo etapai būtų atliekami teisingai.
 • Visada atlikite matavimus kontroliuojamomis sąlygomis – tai reiškia, kad reikia vengti išorinių veiksnių, kurie gali iškreipti matavimo rezultatus, pavyzdžiui, temperatūros, drėgmės, vibracijos.
 • Matavimo procesus atlikite koncentruotai ir atidžiai, kad išvengtumėte žmogiškųjų klaidų, tokių kaip neteisingai užfiksuoti ar perskaityti rezultatai.
 • Būtina įvertinti ir kompensuoti sisteminės klaidos poveikį, tokiu būdu pagerinant matavimo tikslumą.

Kodėl reikėtų matuoti kelis kartus

Matavimai dažnai atliekami ne vieną kartą, o tai leidžia užtikrinti geresnį tikslumą ir patikimumą:

 • Matuojant kelis kartus ir skaičiuojant vidurkį, galima sumažinti atsitiktines klaidas, todėl rezultatai bus stabilūs ir patikimi.
 • Kartotiniai matavimai padeda identifikuoti ir atmesti išskirtinio pobūdžio matavimo rezultatus, kurie gali būti susiję su laikinomis ar neįprastomis aplinkybėmis.
 • Matuojant kelis kartus galima gauti duomenų, kurie yra reikalingi statistiniams skaičiavimams, tokiems kaip duomenų dispersija ir standartinis nuokrypis – tai svarbu mokslo tyrimuose ir inžinerijos praktikoje.

Suteikiant informaciją apie matavimų tikslumą, nelieka vietos konkrečioms kainoms, kadangi tai priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip matavimo įrangos kaina, matavimo paslaugų tarifai ir pan. Kainos gali labai skirtis priklausomai nuo reikalavimų ir specifikacijų, todėl verta į šiuos aspektus atsižvelgti individualiai, atliekant rinkos analizę arba pasitariant su specialistais.

Atlikus šiuos veiksmus, matavimų tikslumas ir patikimumas bus gerokai padidinti, o tai yra esminė sėkmingos įvairių projektų, tyrimų ar gamybos dalis. Kruopščiai ir atsakingai vykdomi matavimai atneša tikslius rezultatus, sutaupant laiką ir išteklius, o taip pat užtikrinant, kad projektai atitiktų aukščiausius standartus.

Kaip interpretuoti išmatuotus duomenis

Renkantis duris įvairioms patalpoms, svarbu ne tik atsižvelgti į jų dizainą ir medžiagos kokybę, bet ir į tai, ar jų matmenys atitinka būtinas normas bei standartus. Duomenų interpretacija – tai gebėjimas atskleisti matavimo rezultatus taip, kad būtų galima priimti teisingus sprendimus, pavyzdžiui, renkantis duris. Šis straipsnis paaiškins, kaip tinkamai suprasti išmatuotus duomenis ir kaip juos pritaikyti praktiškai.

Matavimų pritaikymas

Siekiant užtikrinti, kad durys tinkamai atliktų savo funkcijas ir būtų tinkamos įvairiems naudojimo būdams, būtina atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių aspektų:

 • Durų matmenys privalo atitikti patalpos angos išmatavimus, kad nekiltų problemų montuojant.
 • Būtina žinoti ir laikytis statybos reglamentuojamų durų matmenų standartų, nes tai gali turėti įtakos pastato saugumui, pavyzdžiui, evakuacijos atveju.
 • Atsisakant standartinių durų variantų, ir renkantis pagamintas pagal užsakymą duris, gali padidėti kaina. Tačiau tai leidžia pasirinkti tiksliai pagal asmeninius poreikius ir atlikto matavimo reikalavimus pritaikytas duris.

Svarbūs standartai ir normos

Durų matmenų parinkimas nėra vien estetinis sprendimas, tai taip pat susiję su saugumo ir funkcionalumo užtikrinimu. Tinkamai išmatavus durų angą ir atsižvelgus į standartus, galima įsigyti duris, kurios bus ne tik gražios, bet ir patogios, ilgalaikės bei atitinkančios visus keliamus reikalavimus.

 • Statybos techniniai reglamentai ir įstatymai nustato minimalius ir maksimalius durų angos matmenis.
 • Saugumo reglamentai gali reikalauti tam tikro durų pločio ir aukščio, ypač viešosiose patalpose bei išėjimui į lauką.
 • Energetinio efektyvumo reikalavimai nurodo, kokio platumo turi būti durų konstrukcija, siekiant išlaikyti tinkamą šilumos ir orų sandarumo lygį.

Rinkoje galima rasti durų, kurios atitinka skirtingų šalių standartus, o galimybė pasirinkti pagal individualius poreikius užtikrina, kad kiekvienas ras tinkamiausią sprendimą. Kainos skirsis priklausomai nuo durų medžiagos, dydžio, gamintojo ir papildomų savybių, pavyzdžiui, garso ar šilumos izoliacijos. Tačiau visuomet rekomenduojama pasirinkti tokius sprendimus, kurie ilgainiui ne tik užtikrins komfortą, bet ir atneš energijos taupymo naudą.

Kainų orientacija

Pirkti duris – tai investicija į namų ar biuro patogumą, saugumą ir ilgaamžiškumą. Durų kainos gali skirtis priklausomai nuo daugelio faktorių:

 • Standartinės durys paprastai yra prieinamesnės nei užsakymo pagal individuaльные matavimus.
 • Kokybiški, ilgalaikiai medžiagų pasirinkimai bei technologijos gali padidinti durų kainą.
 • Prabangos segmento durys arba tokios, kurios atlieka ypatingas funkcijas, pavyzdžiui, yra šarvuotos, gali būti žymiai brangesnės.

Prieš priimant sprendimą, rekomenduojama išmatuoti durų angą ir įvertinti, kokių matmenų durys yra reikalingos, taip pat pasidomėti įvairiais modeliais ir jų kainomis. Nors tiksliai kainos nenurodomos, nes jos nuolat keičiasi ir priklauso nuo tiekėjo, galima rasti duris tiek žemesnio, tiek aukštesnio kainų segmento, atsižvelgiant į asmenines finansines galimybes ir poreikius.

Durų užsakymas: kaip tai padaryti teisingai?

Renkantis duris savo namams, svarbu atlikti keletą būtinų veiksmų, kad užsakymas atitiktų jūsų poreikius ir lūkesčius. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kaip išmatuoti durų dydžius ir kaip efektyviai bendradarbiauti su pardavėjais ar gamintojais.

Kaip tinkamai išmatuoti durų angą?

Prieš kreipiantis į pardavėją ar gamintoją, būtina atlikti tikslius durų angos išmatavimus. Matuokite durų angos plotį ir aukštį keliuose taškuose, nes senesniuose pastatuose angos gali būti netiesios. Užfiksavus matmenis, paimkite didžiausią išmatuotą vertę, kad naujos durys tikrai tilptų į angą.

Patarimai užsakant duris

Sureguliavus matmenų klausimą, svarbu pereiti prie durų užsakymo detalių:

 • Įsitikinkite, kad pasirinktas durų modelis atitinka jūsų namų stilių.
 • Nuspręskite, kokios funkcijos jums svarbiausios: ar tai saugumas, šilumos izoliacija, garso izoliacija ar estetika?
 • Aptarkite medžiagos pasirinkimą. Medinės durys suteiks natūralumo jausmą, o metalinės užtikrins didesnį saugumą.
 • Nepamirškite, kad kokybiškų furnitūros detalių pasirinkimas taip pat labai svarbus.
 • Beskęsdami su pardavėju aptarkite visas papildomas paslaugas, pavyzdžiui, durų pristatymą ir montavimą.

Kaip susitarti dėl išmatavimų su pardavėjais ar gamintojais?

Išankstinis susitarimas dėl išmatavimų su specialistais padės išvengti klaidų ir nesusipratimų. Dauguma gamintojų ir pardavėjų siūlo nemokamus išmatavimus atlikti patys savo specialistai. Tai ne tik taupo jūsų laiką, bet ir garantuoja, kad išmatavimai bus atlikti profesionaliai.

Apie durų kainas

Kainos už duris gali labai skirtis priklausomai nuo medžiagų, dizaino ir papildomų funkcijų. Durų kaina Lietuvoje prasideda nuo kelių šimtų eurų už paprastesnius variantus ir gali siekti ir kelių tūkstančių eurų už aukščiausios klasės gaminius. Prieš užsakant duris, rekomenduojama gauti keletą skirtingų pasiūlymų, kurie leistų suprasti esamą kainų intervalą.

Vykdydami durų užsakymą atidžiai ir atsakingai, galite būti tikri, kad galutinis produktas visiškai atitiks jūsų poreikius. Tinkamai išmatuotos ir kruopščiai parinktos durys ne tik papildys jūsų namų išvaizdą, bet ir tarnaus ilgai bei patikimai.

Durų matavimas: kaip tai padaryti teisingai?

Kiekvienas, kuris nors kartą yra bandęs įsirengti ar pakeisti duris savo namuose, žino, kiek svarbu atlikti tikslius matavimus. Neteisingai išmatuotos durys gali sukelti daugybę problemų, pradedant neestetiška išvaizda ir baigiant oro pralaidumu. Šiame straipsnyje mes aptarsime, kaip tinkamai matuoti duris ir atsakysime į kelis dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su šia tematika.

Kaip tinkamai matuoti durų plotį ir aukštį?

Norint nustatyti durų matmenis, rekomenduojama naudoti matavimo juostą. Matavimą pradėkite nuo durų angos viršutinio krašto iki pat grindų. Atlikite šį veiksmą angos abiejose pusėse ir pasirinkite didžiausią gautą skaičių kaip durų aukštį. Durų pločio nustatymui, išmatuokite tarp sienų esantį plotį per viršutinę, vidurinę ir apatinę dalis. Čia taip pat didžiausias iš skaičių bus jūsų durų plotis.

Kas daryti, jei matmenys nesutampa su standartiniais dydžiais?

Jei durų matmenys yra netradiciniai, nedideli skirtumai dažniausiai gali būti kompensuojami naudojant specialius tarpinius elementus. Tačiau didesni skirtumai gali reikalauti užsakymo pagal individualius matmenis arba durų angos koregavimo, kad ji atitiktų standartines duris. Ši paslauga gali kainuoti daugiau nei įprastai, todėl verta pasidomėti kelių gamintojų pasiūlymais ir jų kainomis.

Kaip matuoti neįprastos formos duris?

Matuojant neįprastos formos, pavyzdžiui, arkinės ar neįprastai suapvalintos duris, svarbu atsižvelgti į visus išlinkius ir įsilankstymus. Naudojant lanksčią juostą, atliekami matavimai per visus durų kontūro taškus ir užrašomi tikslių matmenų pokyčiai. Tai padės užtikrinti, kad durys atitiks jūsų namų architektūrinį stilių ir funkcionalumą.

DUK: Dažniausiai užduodami klausimai

  • Ką daryti, jei manieji matmenys nesutampa su standartiniais durų dydžiais?

Pasitarkite su durų gamintojais ar prekybos atstovais, gal jie galės pasiūlyti pritaikytą sprendimą arba patars, kaip pritaikyti durų angą standartiniams durų dydžiams.

  • Kaip matuoti įvairias durų formas?

Naudojant lanksčią matavimo juostą, išmatuokite visą kontūrą, kuriuo eis durų kraštai, ir užfiksuokite matmenis ten, kur juostos linija lūžta arba keičiasi kryptis, kad gautumėte tikslius durų matmenis.

Tinkamai išmatuotos durys garantuos ne tik estetiką, bet ir praktiškumą bei funkcionalumą. Svarbu atkreipti dėmesį į visus matavimo proceso etapus, ir esant abejonėms, kreiptis į specialistus patarimo.

Kaip teisingai išmatuoti duris: patarimai ir gudrybės

Kai atėjus metas keisti ar įsirengti naujas duris, svarbu ne tik išsirinkti norimos išvaizdos ir funkcionalumo gaminį, bet ir teisingai išmatuoti durų angą. Tinkami matavimai užtikrina, kad durys tinkamai atliktų savo funkcijas, o jų montavimas vyktų sklandžiai ir be nereikalingų papildomų išlaidų. Šiame straipsnyje pateiksime pagrindines durų matavimo taisykles ir patarimus, kurie padės išvengti klaidų.

Svarbūs matavimai renkantis duris

Prieš pradedant matuoti durų angą, reikėtų susipažinti su trimis pagrindiniais matmenimis: aukščiu, plotu ir storio. Durų angos aukštis matuojamas nuo grindų iki angos viršaus, o plotis – tarp angos šoninių kraštų. Storis yra sienos, į kurią bus įmontuotos durys, matmuo. Svarbu nepamiršti, kad matavimai turi būti atliekami keliuose taškuose, nes visų durų angų paviršiai ne visada yra idealiai tiesūs.

Matavimo įrankiai ir metodai

Matuoti durų angas reikėtų naudojant ilgalaikę metalinę arba linijiniu liniuote, matavimo juosta. Kad matavimai būtų kuo tikslūs, rekomenduojama matuoti keliuose angos taškuose (viršuje, apačioje ir per vidurį) ir įrašyti mažiausius išmatuotus matmenis. Tokiu būdu galima užtikrinti, kad bus pasirinktos tinkamo dydžio durys.

Kaip išvengti dažniausių klaidų?

Durų matavimo procese gali įvykti klaidų, kurios vėliau sukelia įvairių problemų. Pavyzdžiui, netinkamai išmatavus durų angos dydį ir pasirinkus per mažas duris, atsiras nepageidaujamų plyšių tarp durų ir angos, o tai padidins šilumos nuostolius ir sumažins garso izoliaciją. Taip pat per didelės durys reikalaus papildomų sienos angos keitimo darbų, kas savo ruožtu gali ženkliai padidinti bendras išlaidas. Todėl labai svarbu skirti pakankamai dėmesio matavimo procesui ir atlikti jį kruopščiai.

Kainos aspektas

Renkantis duris, be išmatavimų svarbus veiksnys yra ir kaina. Durų kainos svyruoja priklausomai nuo jų medžiagų, gamintojo, dizaino bei papildomų funkcijų. Prieš apsisprendžiant dėl konkrečių durų, verta pasidomėti įvairių gamintojų siūlomais variantais ir jų kainomis. Didelis durų pasirinkimas leidžia rasti optimalų santykį tarp kokybės ir kainos.

Būtent tinkamas durų pasirinkimas ir preciziškas matavimo darbas yra esminiai geram rezultatui pasiekti. Nors tai atrodo nesudėtinga, detalės lemia visumą, todėl reikia skirti šiam etapui pakankamai dėmesio. Gerai įdiegtos ir tinkamai išmatuotos durys tarnaus ilgai, užtikrins namų šilumą ir komfortą.